Warsztaty pisania ikon w Warszawie

Miałam to ogromne szczęście, że dzięki Fundacji z Różą otrzymałam możliwość pisania ikony w kręgu wspaniałych kobiet. Razem rozpoczynałyśmy pierwsze kroki pod kierunkiem niezrównanej i bardzo wymagającej ikonopisarki Ewy Grześkiewicz z Pracowni Agathos. Nie było łatwo - to moje słowa wypowiedziane po pierwszych zajęciach. Kolejne też nie były łatwe, ale dzięki Ewie i jej cierpliwości poznałam tajemnicę pisania ikony. Podczas wszystkich zajęć za każdym razem pokonywałam swoje słabości i szłam do przodu, poznając od postaw teorię i praktykę. Dziesięć wtorkowych dni podczas 4 godzinnych zajęć były dla mnie bardzo cennym czasem modlitwy połączonej z twórczą pracą w doborowym towarzystwie. Dzięki Bogu jestem dumna z tego co uzyskałam i dziękuję serdecznie za ten cud.

Cecylia R.